Skip to content

Stomatologia zachowawcza i profilaktyka

Stomatologia zachowawcza ma na celu zapobieganie próchnicy oraz leczenie już powstałych ubytków.
Zęby wypełniane i odbudowywane są z zastosowaniem techniki wielowarstwowych – umożliwia to na odtworzenie zęba w naturalny sposób.
Zastosowanie najnowocześniejszych materiałów do odbudowy i wypełniania zębów umożliwia wykonywanie bardzo estetycznych wypełnień.

Oprócz leczenia ubytków stomatologia ogólna zajmuje się również profilaktyką.  Podstawowym działaniem profilaktycznym, który zapobiega powstawaniu próchnicy, jest higienizacja (skaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja)

Skaling jest zabiegiem polegającym na usunięciu kamienia nazębnego
jest to zabieg, który pozwala zapobiegać zbieraniu się wszystkich niepożądanych mikroorganizmów oraz chronić zęby przed powstawaniem kolejnych, bardziej zaawansowanych chorób.

Piaskowanie jest Uzupełnieniem zabiegu skalingu czyli usunięciem z powierzchni zębów osadu i powierzchniowych przebarwień .Wszystko dzięki strumieniowi wody, powietrza i piasku stomatologicznemu wypuszczanemu pod ciśnieniem. Zabieg jest bezpieczny i nie uszkadza szkliwa zębów.

Polerowanie Zabieg polega na wypolerowaniu powierzchni zębów za pomocą specjalnych szczotek i gumek, a także posmarowaniu ich specjalną pastą polerującą, której zadaniem jest zapobieganie ponownego odkładania się kamienia na powierzchni zębów

Fluoryzacja Aby wzmocnić zęby oraz uniknąć ewentualnej nadwrażliwości pozabiegowej, każda higienizacja kończy się fluoryzacją. Nakładany na zęby fluor ma postać żelu, pianki czy też lakieru. Fluoryzacja pełni dwie funkcje jednocześnie – chroni zęby oraz pozostawia je błyszczące. Obecność wszystkich wymienionych procesów gwarantuje nam doskonałe efekty i trwałość rezultatów.

Przeciwwskazania do higienizacji zębów:
Nie zawsze higienizację zębów można przeprowadzić bez przeszkód. Dotyczy to szczególnie pacjentów z ogólnymi problemami zdrowotnymi lub schorzeniami zębów i jamy ustnej. Higienizacji jamy ustnej zwykle nie wykonuje się:

• w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży;
• u osób z rozrusznikiem serca;
• w przypadku odwarstwienia siatkówki oka;
• przy osteoporozie;
• przy astmie;
• u osób z głębokimi kieszonkami dziąsłowymi;
• gdy występuje ból błony śluzowej lub rany w jej obrębie;
• w przypadku opryszczki na ustach.

Pozycjonowanie stron Wild Moose & Marketing stomatologiczny